Militaria
- Nasza pasja

Zobacz wywiad
z Prezesem Muzeum

W bogatej kolekcji znajdują się pojazdy militarne, głównie klasyki Willys i Dodge. Samochody są pięknie odrestaurowane i przykuwają oko. Ich właściciel dba też o to, by jak najwięcej osób mogło je poznać. Samochody uczestniczą w zlotach, inscenizacjach bitew, a nawet lokalnych festynach. Pojazdy odwiedziły między innymi: Belgię, Normandię, Monte Casino, zamek w Książu, zamek Czocha czy Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Piękno i perfekcje odrestaurowania pojazdów dostrzegli również artyści. Samochody pojawiły się między innymi w filmie „Ogłuszeni Ciszą”, a także w rosyjskiej produkcji „Spotkanie nad Łabą”.

Integral Centrum Napraw Pojazdów współpracuje również ze stowarzyszeniem Wielka Czerwona Jedynka, powstałym w 2004r.

Wzięło ono udział między innymi w realizacji serialu „Czas Honoru” emitowanego na kanale TVP 2. W produkcji zagrały takie gwiazdy jak Piotr Adamczyk, Magdalena Różczka i Jakub Wesołowski.

Z pomocy Wielkiej Czerwonej Jedynki skorzystali też muzycy. Członkowie stowarzyszenia wystąpili w teledysku piosenki Screaming Eagles, znanego na całym świecie szwedzkiego zespołu Sabaton. Grupa w swoich piosenkach najczęściej porusza temat wojen. Zespół wielokrotnie występował w Polsce.

Choć pojazdy zjeździły pół Europy, pojawiają się również na lokalnych imprezach, między innymi podczas Festynu Rodzinnego w Dzierżążnie oraz inscenizacji dotyczącej odbicia Żołnierzy Wyklętych, która odbyła się przy Muzeum Kaszubskim w Kartuzach.